Reszel - Informacje_i_wydarzenia
Już pół miliona aktywnych użytkowników aplikacji mobilnej mZUS
Aplikacja mZUS ma już dwa lata. Korzysta z niej ponad pół miliona aktywnych użytkowników. Jest w niej wiele informacji i funkcji dla ubezpieczonych i świadczeniobiorców.
Z aplikacji mZUS można korzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Aplikację można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz App Store.
- Dzięki aplikacji klienci mogą w prosty i szybki sposób złożyć wnioski o świadczenia z programów świadczeń dla rodzin. Mogą również przejrzeć szereg innych informacji, m.in. o zgłoszeniach do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego, okresach podlegania do ubezpieczeń, danych płatnika/płatników składek ubezpieczonego, członkach rodziny zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego, pobieranych zasiłkach oraz emeryturach i rentach, zaświadczeniach lekarskich (e-ZLA) – wyjaśnia Anna Grabowska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim - W aplikacji mZUS można też: wyliczyć prognozowaną kwotę emerytury w kalkulatorze emerytalnym, zarezerwować e-wizytę w ZUS - czyli wideorozmowę z pracownikiem ZUS, zadzwonić na infolinię ZUS (Centrum Kontaktu Klientów ZUS) jako klient uwierzytelniony i uzyskać informacje dotyczącą konkretnej sprawy lub sytuacji osoby, która się kontaktuje – dodaje rzeczniczka.
Aby móc korzystać z tych wszystkich udogodnień, jakie daje aplikacja mobilna mZUS, trzeba pobrać ją ze sklepów Google Play oraz App Store. Następnie po zainstalowaniu jej na smartfonie lub tablecie – trzeba połączyć ze swoim profilem na eZUS (PUE ZUS). Bez posiadania profilu eZUS (PUE) nie można korzystać z aplikacji.
Osoby, które nie mają jeszcze konta na eZUS (PUE ZUS), mogą je założyć w kilka minut. Wystarczy wejść na stronę zus.pl i kliknąć przycisk [Zarejestruj w PUE/eZUS]. Następnie należy wybrać sposób rejestracji np. za pomocą metod z portalu login.gov.pl (profil zaufany, m-obywatel, bankowość elektroniczna, e-dowód), kwalifikowanego podpisu elektronicznego, czy za pomocą bankowości elektronicznej banku, który świadczy taką usługę wspólnie z ZUS.
Profil eZUS/PUE można też założyć, korzystając z formularza rejestracji, ale wówczas w ciągu 7 dni od dokonania rejestracji konieczna będzie wizyta w ZUS w celu potwierdzenia swojej tożsamości. Tożsamość można także potwierdzić w trakcie e-wizyty. Pracownik ZUS poprosi o okazanie dokumentu tożsamości.
Anna Grabowska
Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS
województwa warmińsko-mazurskiego
https://www.reszel.pl/Jakie_dodatki_wprowadza_komfort_styl_do_Twojego_wnetrza,28,5073.html
https://www.reszel.pl/Od_jajka_do_pisklaka_czyli_poradnik_dla_uzytkownikow_inkubatorow,28,5092.html
REKLAMA
opublikowano: 2024-11-15, © Źródło,
125
ostatnie artykuły z tego działu:
- Zabieg falą uderzeniową na ostrogi piętowe. Przebieg procedury, przeciwwskazania
- Organizacja konferencji na Mazurach – na co zwrócić uwagę przy wyborze sali?
- Jakie prezenty dla babci i dziadka?
- Ochrona praw sygnalistów
- Optymalny codzienny harmonogram dla dokładnych pomiarów ciśnienia krwi
- Ustanawianie rutyny: najlepsze praktyki dotyczące czasu monitorowania ciśnienia krwi
- Kiedy jest idealny czas na zmierzenie ciśnienia krwi?
- Techniki uważności w naturalnym obniżaniu ciśnienia krwi
- Grille ogrodowe gazowe i węglowe oraz praktyczne akcesoria do nich
- Jak wyposażyć profesjonalnego kierowcę?
- dalej...