Reszel - Wydarzenia_szkolne
Pożegnanie Maturzystów
„Czego trzeba żałować, gdy przyjdzie odejść stąd? Wszystkiego.”
Tymi słowami Anny German pożegnaliśmy naszych maturzystów w czasie uroczystego apelu 24 kwietnia.
Cztery klasy wspaniałych młodych ludzi z uśmiechem, przerywanym łzami wzruszenia opuściło mury szkolne. Ten dzień rozpoczęliśmy od ostatniego występu dotychczasowych prowadzących członkiń Samorządu Uczniowskiego- Darii Staniszewskiej i Ilony Pierożek, które z żalem oddały mikrofony w ręce młodszych.
Pięknymi naręczami kwiatów podziękowano Dyrekcji, w szczególności panu Dyrektorowi Zdzisławowi Szypulskiemu, który zawsze bardzo chętnie wspiera wszelkie inicjatywy uczniów, ucząc ich przy tym perfekcji, obowiązkowości oraz szacunku dla szkoły i drugiego człowieka.
Tego dnia nagród nie było końca. Najpierw ci najlepsi odebrali świadectwa i dyplomy za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Do gratulacji przyłączył się również pan Dyrektor. Potem przyszła kolej na działaczy Samorządu Uczniowskiego, którzy dużą grupą reprezentowali liceum ogólnokształcące. Wśród nich zasługujący na najwyższą pochwałę skład pocztu sztandarowego szkoły: Natalia Zięba, Klaudia Pikała i Michał Czerniewicz, którzy nie tylko w czasie uroczystości szkolnych, ale i w dni wolne od zajęć, niezależnie od temperatury otoczenia czy warunków atmosferycznych, godnie i z dumą reprezentowali naszą szkołę.
Samorząd Uczniowski nadał tytuł „Zasłużonej dla społeczności szkolnej” – Darii Staniszewskiej, dotychczasowej przewodniczącej, za jej wszechstronny wkład w życie szkoły. Zaraz po nich przyszła kolej na szczypiornistki, których trzyletnich osiągnięć nie sposób wyliczyć w tak skróconej formie. Niech więc dowodem szczytowej formy piłkarek będzie zdobyte kilka dni wcześniej I miejsce podczas Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego w piłce ręcznej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Cztery maturzystki z tej jakże utalentowanej drużyny muszą się z nią niestety rozstać. Ich trenerka- pani Teresa Doborzyńska- ze wzruszeniem przypomniała wszystkie osiągnięcia, po czym wręczyła pamiątkowe dyplomy i puchary. Nagrody książkowe otrzymały również trzy uczennice- Aleksandra Śledzińska, Karolina Gerwatowska i Anna Pawlik, które dbały o systematyczną relację wydarzeń szkolnych, zapisując je w kronice szkolnej. Pani Monika Małolepsza wyróżniła osiem dziewcząt z kl. IV TAK za ich pracę na rzecz szkoły i Spółdzielni Uczniowskiej „Akacja”, wyrażając w ten sposób podziękowanie za ich wielogodzinny trud w czasie wolnym od zajęć. W dalszej części programu role się odwróciły- to uczniowie słowem czy piosenką wyrazili wdzięczność swoim wychowawcom. Wychowawcy nie pozostali dłużni. Pani Małgorzata Chmarycz przygotowała krótką charakterystykę każdego z wychowanków, natomiast pani Anna Jałoszewska postanowiła wyróżnić całą klasę Technikum Informatycznego pamiątkowym szkolnym bocianem, dziękując za motywację do jak najczęstszych kontaktów z rodzicami, możliwość poznania różnorodnych technik relaksacyjnych i uświadomienie, że zawód nauczyciela-wychowawcy nie ma prawa być nudny.
Wychowawcy wyróżnili osobowości klasowe, uczniów szczególnie zasłużonych, którym wręczone zostały drewniane bociany- efekt pracy warsztatów szkolnych. A nominowani zwyciężali w różnorodnych kategoriach, np. zmysł artystyczny i estetyczny, perfekcja w pracy czy pisarz klasowy. Podziękowaniom wychowawcom nie było końca. Nie obeszło się bez odśpiewania wspólnej piosenki czy odegrania utworu „dla drogiej wychowawczyni”.
Na zakończenie młodsi koledzy z klas III TI, III TAK i III TE odegrali parodię kierunków kształcenia, przeprowadzili quiz wiedzy o poszczególnych uczniach klas maturalnych i złożyli najlepsze życzenia na przyszłość.
Po uroczystym apelu zrobiono zbiorowe zdjęcie absolwentów- rocznik 95/96 i zdjęcia poszczególnych klas. Nasz cel został osiągnięty - absolwenci przyznali, że ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci. A my- grono pedagogiczne - trzymamy kciuki za ten najważniejszy egzamin, a zarazem efekt naszej trudnej pracy - maturę.
Powodzenia drodzy abiturienci!
REKLAMA
opublikowano: 2015-04-29, © Julita Woźniakowska,
5410