Reszel - Wydarzenia_szkolne
Wycieczka do średniowiecznego Krakowa
Po przyjemnej podróży pociągiem Intercity dotarliśmy do Krakowa Głównego. Zakwaterowaliśmy się w hostelu, w którym zamieszkaliśmy w pokojach 5-8 osobowych, sprzyjających integracji. Krakowskie Stare Miasto było widoczne z okien.
Następnego dnia zwiedzanie rozpoczęliśmy od spotkania z przewodnikiem Tomkiem na Placu Matejki, gdzie podziwialiśmy kościół św. Floriana, Pomnik Grunwaldzki i Akademię Sztuk Pięknych. Następnie odwiedziliśmy Barbakan i Bramę Floriańską.
Kolejnym przystankiem był Uniwersytet Jagielloński, gdzie zobaczyliśmy zabytkowe Collegium Maius i zegar uniwersytecki. Spacerując po Rynku Głównym, podziwialiśmy Wieżę Ratuszową, Bazylikę Mariacką z otwarciem ołtarza Wita Stwosza, Sukiennice i pomnik Adama Mickiewicza. Następnie odwiedziliśmy Okno Papieskie oraz Kościół Franciszkanów z pięknymi witrażami Wyspiańskiego.
Kontynuując spacer ulicami Grodzką i Kanoniczą, dotarliśmy do kościoła śś. Piotra i Pawła oraz domu Długosza. Na Wzgórzu Wawelskim zwiedziliśmy Katedrę Królewską, groby królewskie i dzwon Zygmunta, a potem przeszliśmy Bulwarami Wiślanymi, spotykając Smoka Wawelskiego i Pomnik Psiej Wierności. Odwiedziliśmy również Kościół na Skałce związany z postacią św. Stanisława, a następnie Rynek Kazimierza, gdzie podziwialiśmy Kościół Bożego Ciała. Dzień zakończyliśmy w Dzielnicy Żydowskiej, zwiedzając ulicę Szeroką, Synagogę Remuh, stary cmentarz i Plac Nowy.
Każdy z tych punktów dostarczył nam niezapomnianych wrażeń i pozwolił lepiej poznać bogatą historię i kulturę Krakowa.
Kolejny dzień w Krakowie
Nasz drugi dzień rozpoczęliśmy od wizyty w Teatrze im. Juliusza Słowackiego, neobarokowym budynku z 1893 roku, który zachwycił nas swoją architekturą i wnętrzami. Następnie udaliśmy się na Podziemny Rynek, położony pod Sukiennicami, gdzie interaktywne wystawy i rekonstrukcje dawnych budowli przeniosły nas do średniowiecznego Krakowa.
Kolejnym punktem była wizyta na Małym Rynku, gdzie ukazała się pierwsza polska gazeta - "Merkuriusz Polski". Następnie odwiedziliśmy dawne więzienie św. Michała, obecnie część Muzeum Archeologicznego, z różnymi eksponatami związanymi z historią Krakowa. Po południu wybraliśmy się do Wieliczki, aby zwiedzić słynną Kopalnię Soli, podziwiając podziemne korytarze i solne rzeźby.
Dzień w Energylandii
Po intensywnych dniach zwiedzania, nadszedł czas na inną atrakcję. Wybraliśmy się do Energylandii, największego parku rozrywki w Polsce, położonego około 50 kilometrów od Krakowa. Pomimo opóźnienia spowodowanego awarią prądu, szybko daliśmy się porwać atmosferze parku.
Każdy znalazł coś dla siebie – od ekstremalnych atrakcji w strefie Extreme Zone po bardziej spokojne miejsca. Hyperion, jedna z najwyższych i najszybszych kolejek górskich w Europie, oraz Zadra, drewniana kolejka, zrobiły na nas ogromne wrażenie. Zmęczeni, ale szczęśliwi, wróciliśmy do Krakowa, mając w pamięci niezwykłe przeżycia.
Powrót do domu
Po tych pełnych wrażeń dniach w Krakowie i okolicach, nadszedł czas na powrót do domu.
Organizatorzy wycieczki:
Dorota Parada i Krzysztof Majcher
https://www.reszel.pl/Na_czym_polega_marketing_zewnetrzny,28,4953.html
REKLAMA
opublikowano: 2024-06-16, © Organizatorzy,
764