Reszel - Festyny, dożynki
V edycja „ Niezapominajki” w Reszlu.
Dzień Polskiej Niezapominajki, jest to święto, którego celem jest promowanie walorów przyrody oraz przypominanie o ochronie środowiska i różnorodności biologicznej Polski. Święto Niezapominajki, kwiatu, który symbolizuje pamięć, przypomina też o ważnych chwilach w życiu, ciekawych osobach, miejscach i sytuacjach, a także o szacunku dla przyrody.
Dzień Polskiej Niezapominajki jest obchodzony od 2002 roku z inicjatywy Andrzeja Zalewskiego, redaktora Programu Pierwszego Polskiego Radia, natomiast w Reszlu zainicjowała takie spotkania pięć lat temu Pani Janina Żukowska wraz ze Stowarzyszeniem „Nasze Dzieci” działające na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Reszlu pisząc projekt dzięki któremu mogły się włączyć w takie działania szkoły i inne instytucje działające w Gminie Reszel.
Głównym koordynatorem zawsze był Burmistrz Reszla i tak pozostało do dziś. Dzięki konkursowi ze środków na działania pozarządowe w ramach programu Współpracy Gminy Reszel z organizacjami pozarządowymi zrealizowano projekt pro-ekologiczny ze środków budżetowych.
Korzystając z tego, iż obchodzimy w tym roku 5-lecie zmieniono koncepcję jaka panowała do tej pory. Zaproponowaliśmy spotkania sportowe, a w nich zawody dla dzieci i młodzieży. Oczywiście były nagrody za 4 miejsca w każdej z kategorii oraz słodycze dla wszystkich pozostałych biorących osób udział w różnorodnych konkurencjach sportowych.
Odbył się też mecz sportowy Samorządowcy –Nauczyciele, który zakończył się remisem. W deszczu panowie zagrali naprawdę bojowo i za to wielkie dzięki. Mecz sędziował reszelski sędzia Maciej Sobótka, który chętnie się włączył w to przedsięwzięcie. Wspomagali te sportowe poczynania Pan Zbigniew Klimko, Piotr Chamik, Robert Majchrzak, Witold Jałoszewski. Koordynatorem tej części sportowej była Pani Elżbieta Sobótka w ramach projektu realizowanego przez Dom Dziecka w Reszlu oraz Powiatowe Centrum Rodzinie w Kętrzynie.
Natomiast drugą cześć poprowadziło Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Nasze Dzieci” i jej niezastąpieni członkowie: Sylwia Ciesiun, Izabela i Sławomir Pawłowscy, Andrzej Dmowski.
Wspomagał nas w tym przedsięwzięciu jak zawsze na najwyższym poziomie Miejski Ośrodek Kultury czyli jego pracownicy: Beata Kilanowska, Artur Galicki, Ireneusz Pawelczyk, Daniel Lewiński.
Nie bacząc na ciągły deszcz byliśmy świadkami wspaniałych występów artystycznych w wykonaniu aktorek z Teatru Lalek z Olsztyna ,które w strugach deszczu poprowadziły wspaniałe zabawy z najmłodszymi. Osoby biorące udział mówiły iż nie są z cukru, a frajda jest najważniejsza. Potem było spotkanie z Ginem Alifem, który swoją sprawnością nas zadziwiał. Zapoznał nas ze zwierzętami, które jak mówił ludzie wyrzucili, a On się nimi zaopiekował. Osoby przybyłe na koncerty mogły też skosztować specjalnie przygotowanych tortów niezapominajkowych. Na deser zagrał legendarny już zespół ,który w tym roku obchodził będzie 30-lecie swojego istnienia –BABSZTYL. Gra na żywo miała swój niepowtarzalny klimat. W swoich piosenkach śpiewali o pięknie polskiej przyrody oraz uczuciach jakie człowiek jest w stanie przeżyć.
To były niezastąpione emocje. Dla prawdziwych fanów nie przeszkodziło zimno i deszcz. Ciepła kurtka, parasol i można było miło spędzić czas. Wielu mieszkańców pozytywnie oceniło taki sposób niezapominajkowych spotkań, za co im dziękujemy. Natomiast Ci co siedzieli w domu niech żałują.
Organizatorzy: Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Nasze Dzieci”
REKLAMA
opublikowano: 2011-05-16, © Organizatorzy,
9946