Reszel - Młodzież otwarta na kulturę
„Zakochaj się w Warszawie na święta…”
W dniach 13 – 14 grudnia 2009 r. młodzież otwarta na kulturę po raz ostatni pojechała na wycieczkę do Warszawy w ramach projektu.
Tym razem odwiedziliśmy Muzeum Historyczne Miasta Stołecznego Warszawy, gdzie zobaczyliśmy m.in. oryginał Konstytucji 3 maja, makietę zabudowy dawnej Warszawy, oryginalny plan sławnej akcji pod Arsenałem, pamiątki po bohaterach „Kamieni na szaniec” i poznaliśmy wiele innych ciekawostek historycznych.
W związku z rocznicą stanu wojennego mieliśmy okazję oglądać przygotowania do rekonstrukcji zdarzeń z 13 grudnia 1981 roku. Niesamowite wrażenie wywarli na nas ludzie w mundurach milicyjnych przechadzający się po Placu Zamkowym, koksowniki, wozy milicyjne. Historia naszego narodu jest wstrząsająca…
Korzystając z pół godziny czasu wolnego, mogliśmy podziwiać kramy Jarmarku Bożonarodzeniowego na Rynku Starego Miasta. Wieczorem pojechaliśmy do Teatru Narodowego na spektakl pt. „Balladyna” w reżyserii Artura Tyszkiewicza. Adaptacja sztuki Juliusza Słowackiego zachwyciła nas formą i grą aktorów.
W drodze do Hotelu Atos zgodnie z sugestią reklamy telewizyjnej podziwialiśmy świąteczny wystrój miasta i RAZ NA ZAWSZE zakochaliśmy się w stolicy!
14 grudnia ( dręczeni wyrzutami sumienia, że nie jesteśmy na lekcjach ) rano udaliśmy się do Muzeum Literatury w celu obejrzenia wystawy poświęconej patronowi naszej szkoły – Adamowi Mickiewiczowi. Z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy ciekawostek na temat życia i twórczości wieszcza przekazywanych przez kustosza muzeum i niestety, nie zdążyliśmy zapoznać się z ekspozycją przygotowaną z okazji Roku Juliusza Słowackiego.
Mamy wyrzuty sumienia.
Na pożegnanie Warszawy pojechaliśmy do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie z tarasu widokowego na 33 piętrze oglądaliśmy panoramę miasta. Następnie pod kierunkiem sympatycznych przewodników zwiedziliśmy interaktywną wystawę pt. „Nasza Ziemia”.
Kolorowe światełka „wystrojonej” Warszawy mrugały do nas na pożegnanie…
REKLAMA
opublikowano: 2010-01-14, © Małgorzata Gajo,
3183
ostatnie artykuły z tego działu:
- Studio Teatralne Koło z gościnnym występem w Mrągowie
- Do roboty!!!
- „Młodzież otwarta na kulturę” zwiedza stolicę
- REKRUTACJA MŁODZIEŻY DO REALIZACJI DRUGIEJ CZĘŚCI PROJEKTU „MŁODZIEŻ OTWARTA NA KULTURĘ”
- Dzień jak ogród zaczarowany…
- SPEKTAKL „ćWICZENIA Z „PANA TADEUSZA”
- Zajęcia teatralno – aktorskie
- Nasza ucieczka od rzeczywistości
- ELEMENTARZ MłODEGO AKTORA
- dalej...